2 czerwca 2020

Audyt efektywności energetycznej i audyt energetyczny przedsiębiorstwa – szkolenia dla audytorów

Specjaliści z ECO-DORADZTWO przeprowadzają szkolenia z zakresu audytu efektywności energetycznej. Audyty efektywności energetycznej oraz audyty energetyczne przedsiębiorstw.

Zajęcia obejmują 3 dni kursu po 8h lekcyjnych (45 min). Termin organizacji warsztatów ustalany jest indywidualnie z uczestnikami.

Szkolenie przeprowadzane przez doświadczonego audytora efektywności energetycznej opiera się na założeniu, że uczestnicy opanowali wykonywanie audytów energetycznych budynków, na kursie, który jest opisany na naszej stronie, lub samodzielnie. To szkolenie ma na celu rozszerzenie wiedzy audytorów energetycznych lub osób zamierzających po kursie dla audytorów energetycznych budynków rozszerzyć swoją działalność o audyty efektywności energetycznej oraz audyty energetyczne przedsiębiorstw.

Szkolenie obejmuje:

 • Omówienie przepisów:

  • ustawy o Efektywności Energetycznej z 20.05.2016r. (z późniejszymi zmianami)
  • Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 5 października 2017 r. „w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii” (z późniejszymi zmianami).
  • normy PN EN 16247
 • Obliczenia audytorskie w audycie energetycznym przedsiębiorstwa i audycie efektywności energetycznej.

  • Audytor przedstawi sposoby na poprawę efektywności energetycznej, a także zasady ich stosowania. Omówione zostaną zarówno metody zmniejszenia zużycia energii, jak i wykorzystanie w tym celu energii odnawialnych. Uczestnicy szkolenia z audytu energetycznego zostaną zapoznani z zasadami przeprowadzania audytu energetycznego przedsiębiorstwa wynikającymi z ww. ustawy i rozporządzenia Ministra Energii z dnia 5 października 2017 r. „w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii” (z późniejszymi zmianami).
 • Praktyczne ćwiczenia z wykonywania audytu energetycznego przedsiębiorstwa.

Koszt szkolenia: 3 250,00 zł brutto (2 642,28 zł+VAT)

Wystawiamy fakturę VAT po odnotowaniu wpłaty na koncie.

Uczestnicy szkolenia w jego cenie dostają materiały szkoleniowe (prezentacje wykładów, przepisy prawne, linki do programów komputerowych) w postaci plików do pobrania z dysku wirtualnego. Dzięki temu mają oni możliwość utrwalenia zdobytych na kursie wiadomości.

Szkolenie prowadzi audytor efektywności energetycznej z 4-letnim doświadczeniem w kursach z zakresu audytów energetycznych przedsiębiorstw oraz 7-letnim doświadczeniem w wykonywaniu audytów energetycznych przedsiębiorstw. Wszystkie zatrudnione w ECO-DORADZTWO osoby dysponują rozległą, fachową wiedzą oraz bogatym doświadczeniem zawodowym. Dzięki temu mają Państwo pewność, że szkolenia z audytu energetycznego zostaną przeprowadzone rzetelnie i profesjonalnie, z zachowaniem obowiązujących standardów.