2 czerwca 2020

Audyty efektywności energetycznej

Audyty efektywności energetycznej oraz audyty energetyczne przedsiębiorstw.

Zajęcia obejmują 3 dni szkolenia po 8h lekcyjnych ( 45 min).

Szkolenie opiera się na założeniu, że uczestnicy opanowali wykonywanie audytów energetycznych budynków, na kursie, który jest opisany na naszej stronie, lub samodzielnie. To szkolenie ma na celu rozszerzenie wiedzy audytorów energetycznych lub osób zamierzających po kursie dla audytorów energetycznych budynków rozszerzyć swoją działalność o audyty efektywności energetycznej oraz audyty energetyczne przedsiębiorstw.

Szkolenie obejmuje:

 • Omówienie przepisów:

  • ustawy o Efektywności Energetycznej z 20.05.2016r. (obowiązującej od 1.10.2016 r.)
  • Rozporządzenia Ministra Energii z dnia 5 października 2017 r. „w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii”.
  • normy PN EN 16247
 • Obliczenia audytorskie w audycie energetycznym przedsiębiorstwa i audycie efektywności energetycznej.

  • Przedstawione zostaną sposoby na poprawę efektywności energetycznej, a także zasady ich stosowania. Omówione zostaną zarówno metody zmniejszenia zużycia energii, jak i wykorzystanie w tym celu energii odnawialnych. Uczestnicy zostaną zapoznani z zasadami przeprowadzania audytu energetycznego przedsiębiorstwa wynikającymi z ww. ustawy i rozporządzenia Ministra Energii z dnia 5 października 2017 r. „w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii”.
 • Praktyczne ćwiczenia z wykonywania audytu energetycznego przedsiębiorstwa.

Koszt szkolenia: 2250 zł brutto (1829,27 zł+VAT)

Wystawiamy fakturę VAT w dniu szkolenia.

Uczestnicy szkolenia w jego cenie dostają materiały szkoleniowe ( prezentacje wykładów, przepisy prawne, linki do programów komputerowych) w postaci plików do pobrania z dysku wirtualnego.

Szkolenia prowadzi wykładowca z 4 letnim doświadczeniem w szkoleniach z zakresu audytów energetycznych przedsiębiorstw oraz 7 letnim doświadczeniem w wykonywaniu audytów energetycznych przedsiębiorstw.