2 czerwca 2020

Świadectwa charakterystyki energetycznej

Świadectwa charakterystyki energetycznej i audyty energetyczne budynków.

Zajęcia obejmują 6 dni szkolenia po 8h zegarowych.

Celem szkolenia jest opanowanie zasad i metod wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków na podstawie Ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej oraz audytów energetycznych budynków zgodnie z Ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. ( późniejszymi zmianami) o wspieraniu termomodernizacji i remontów wraz z rozporządzeniami wydanymi do tych ustaw.

Szkolenie w ciągu 6 dni przedstawia krok po kroku:

  • zasady prawne
  • metody obliczeniowe charakterystyki energetycznej budynków
  • sposoby zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania i klimatyzacji budynków oraz na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej
  • metody obliczania audytów energetycznych budynków

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się obsługą z programów komputerowych: Builddesk i Arcadia Termo Pro służącymi do obliczeń charakterystyki energetycznej budynków oraz Arcadia Termo Pro do wykonania audytu energetycznego. Następnie, na zajęciach wykonywane są zarówno świadectwa charakterystyki energetycznej dla przykładowych budynków, jak i audyty energetyczne.

Koszt szkolenia: 2450 zł brutto (1991,87 zł+VAT)

Wystawiamy fakturę VAT w dniu szkolenia.

Uczestnicy szkolenia w jego cenie dostają materiały szkoleniowe ( prezentacje wykładów, przepisy prawne, linki do programów komputerowych) w postaci plików do pobrania z dysku wirtualnego.

Szkolenia prowadzi wykładowca z 10 letnim doświadczeniem w szkoleniach z zakresu charakterystyki energetycznej i audyty energetyczne budynków oraz kilkunastoletnim doświadczeniem w wykonywaniu audytów energetycznych.