2 czerwca 2020

Świadectwa charakterystyki energetycznej i audyty energetyczne budynków

Zajęcia obejmują 4 dni szkolenia po 8h lekcyjnych (45 min).

Celem szkolenia jest opanowanie zasad i metod wykonywania świadectw charakterystyki energetycznej budynków na podstawie Ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej ( późniejszymi zmianami) oraz audytów energetycznych budynków zgodnie z Ustawą z dnia 21 listopada 2008 r. ( późniejszymi zmianami) o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków wraz z rozporządzeniami wydanymi do tych ustaw.

Szkolenie w ciągu 4 dni przedstawia krok po kroku:

  • zasady prawne
  • metody obliczeniowe charakterystyki energetycznej budynków
  • sposoby zmniejszenia zapotrzebowania na ciepło do ogrzewania i klimatyzacji budynków oraz na potrzeby przygotowania ciepłej wody użytkowej
  • metody obliczania audytów energetycznych budynków

Podczas szkolenia uczestnicy zapoznają się obsługą z programu komputerowego Arcadia Termocad. Program służy do obliczeń charakterystyki energetycznej budynków oraz do wykonania audytu energetycznego. Następnie, na zajęciach wykonywane są zarówno świadectwa charakterystyki energetycznej dla przykładowych budynków, jak i audyty energetyczne.

Koszt szkolenia: 2800 zł brutto (2276,42 zł+VAT)

Wystawiamy fakturę VAT po odnotowaniu wpłaty na konto.

Uczestnicy szkolenia w jego cenie dostają materiały szkoleniowe (prezentacje wykładów, przepisy prawne, linki do programów komputerowych) w postaci plików do pobrania z dysku wirtualnego.

Ponadto producent programu Arcadia Termocad dla uczestników kursu proponuje specjalną zniżkowa ofertę przy zakupie rocznej licencji na program.

Zajęcia prowadzi wykładowca z kilkunastoletnim doświadczeniem w szkoleniach z zakresu charakterystyki energetycznej i audytów energetycznych budynków oraz kilkunastoletnim doświadczeniem w wykonywaniu audytów energetycznych.